Ustroń – jak spędzić urlop

Beskidy kojarzą nam się z górskimi szczytami i zimowym szaleństwem

Ustroń to serce Beskidów – miejscowość uzdrowiskowa, położona w atrakcyjnym miejscu, pomiędzy pięknymi górami z dostępem do stoków narciarskich.

Liczne atrakcje pozwolą nam spędzić przyjemnie czas zarówno w momencie, gdy pogoda dopisuje, jak i w chwilach, gdy aura nie zachęca nas do aktywności na zewnątrz. Na miejscu możemy szaleć na stokach, zwiedzać lokalne atrakcje, korzystać z oferty gastronomicznej, czy też zadbać o zdrowie, dzięki tężni z dostępem do uzdrowiskowej wody. Oferowane przez Ustroń noclegi można znaleźć naprawdę w dobrych cenach (w przeciwieństwie to tych najbardziej popularnych miejscowości, gdzie cena nie idzie w parze z jakością wypoczynku).

Atrakcje dla singli i dla rodzin

Ustroń to miejscowość turystyczna, które tętni życiem. Jeżeli jednak chcemy znaleźć noclegi w zacisznym miejscu, nie ma z tym najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i każdy może znaleźć coś dostosowanego do swoich preferencji oraz budżetu.

Dostępne są noclegi w pięknych, ekskluzywnych hotelach, przyjemnych pensjonatach oraz kwatery prywatne. Wczasy w Ustroniu to szansa zarówno na aktywny wypoczynek, jak i na całkowity relaks. Na czym polega aktywny wypoczynek w Ustroniu? Przede wszystkim na korzystaniu z bogatej oferty, jeżeli chodzi o górskie wyprawy.

W okolicy znajduje się wiele szlaków górskich o różnym poziomie trudności, naszpikowanych atrakcjami. Co więcej, w okolicy znajdują się stoki narciarskie, na których miejsce znajdą dla siebie zarówno wytrawni miłośnicy zimowego szaleństwa, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją narciarską przygodę. Jeżeli jednak aktywny wypoczynek nie jest dla nas, a wczasy mają być czasem beztroskiego lenistwa, możemy odkrywać inne atrakcje Ustronia.

Więcej: Majówka w górach czy nad morzem?

W mieście znajduje się tężnia solankowa, z dostępem do uzdrowiskowej wody. Dla najmłodszych dużą atrakcją będzie również Leśny Park Niespodzianek – miejsce, gdzie możemy znaleźć lokalną faunę i lepiej ją poznać. Wczasy dla całej rodziny w Ustroniu to doskonałe rozwiązanie, nawet jeżeli wypoczynek dla każdego członka rodziny oznacza coś innego. Noclegi są dostępne w dobrych cenach, a wakacje można spędzić na wiele sposobów.

Galeria zdjęć