Wisła – sprawdź jak wypocząć

Wisła jest niewielkim miasteczkiem wypoczynkowym, położonym w Beskidzie Śląskim. Jest znanym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym, słynącym zwłaszcza ze świetnej bazy do uprawiania sportów zimowych. Zapaleni narciarze odnajdą tu zarówno trasy narciarskie, szlaki górskie, jak i błogi wypoczynek. Z Wisły wychodzą szlaki na dwa szczyty górskie – bardzo widowiskową Baranią Górę (1220 m n.p.m.) oraz Stożek Wielki (987 m n.p.m.). W mieście ma swoje źródła rzeka Wisła.

Największe atrakcje Wisły

W miasteczku, poza trasami narciarskimi i górskimi szlakami, można zwiedzić jeszcze wiele innych, ciekawych miejsc. Oto najciekawsze atrakcje:

  • klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła, wybudowany w 1838 roku,
  • pałacyk myśliwski Habsburgów z lat 1897-98,
  • Zamek Prezydenta z 1930 roku, zaprojektowany przez prof. Adolfa Szyszko-Bohusza,
  • drewniane wille z początku dwudziestego wieku przy al. Burschego.

Turysta, który zarezerwuje noclegi w Wiśle, na pewno chętnie zajrzy też do Muzeum Adama Małysza, w którym można zobaczyć jego Kryształowe Kule i inne nagrody, a także m.in. narty, na których skakał. Małysz to jeden z najsłynniejszych współczesnych mieszkańców Wisły. Muzeum mieści się przy ul. 1 Maja.

Wypoczynek w Wiśle zapewnią liczne, komfortowe noclegi. Obok hoteli, znajdziemy również pensjonaty i kwatery prywatne. Zima jest porą roku, w której turyści najchętniej udają się na wczasy do Wisły. Od jakiegoś czasu to także na tutejszej skoczni narciarskiej inaugurowany jest sezon w skokach narciarskich. Impreza ta przyciąga wielu wielbicieli tej dyscypliny z kraju i zza granicy. Tutejsze noclegi pomieszczą wszystkich kibiców.

Aktywny wypoczynek w Wiśle

Turyści, którzy przyjechali do miasteczka, by spędzić aktywnie swoje wczasy, mają do dyspozycji mnóstwo atrakcji. Znajdą tu szlaki górskie, szlaki rowerowe, ścieżki dydaktyczne. Są też tereny wspinaczkowe, szlaki narciarstwa biegowego czy park linowy. Wielbiciele wodnych szaleństw mogą zaplanować swój wypoczynek na basenie czy w obiektach spa. Można również skorzystać z jazdy konnej. Miłośnicy bardziej ekstremalnych form mają do dyspozycji skate park czy paintball.

Zamek Prezydencki